Unikaj zachorowania i chroń innych

0

Hasła, aktualizacje, oprogramowanie antywirusowe, tworzenie kopii zapasowych i szyfrowanie to niektóre podstawowe pojęcia bezpieczeństwa komputerowego stosowane wcześniej w przemyśle, a dziś, stosowane do sztucznych systemów, możemy wskazać w celach rozpowszechniania nazwą.

Cybernetyczna Higiena i należy się ich nauczyć, aby chronić naszą codzienną ochronę. życie, ponieważ prawidłowe funkcjonowanie korzystania z aparatów cyfrowych tak bardzo wpływa na jakość i bezpieczeństwo naszego życia.

Kolejną kwestią jest rodzaj ochrony, której muszą przestrzegać duże organizacje, pracodawca lub służba publiczna.

W tym przypadku mówimy o zastosowaniu systemów wykrywania włamań, zapór ogniowych, segmentacji dostępu, polityki zerowego zaufania, narzędzi analizy ruchu internetowego opartych na sztucznej inteligencji i wielu innych.

Ale to już inna historia

Okres, którego doświadczamy – z powodu COVID-19 – może stanowić źródło stresu dla kilku czynników: strachu o siebie i innych, wysiłek przyzwyczajenia się do zmian i życia zgodnie z restrykcjami wprowadzonymi przez rząd , potrzeba dzielenia przestrzeni domu na kilka osób o różnych potrzebach i czasach lub dla tych, którzy mieszkają samotnie, brak relacji społecznych.

Musimy odróżnić stres związany ze stanem, nad którym nie mam kontroli (taki jak pandemia COVID-19) i który mnie martwi od stresu spowodowanego poczuciem posiadania tak wielu rzeczy do zrobienia lub konieczności robienia ich inaczej niż zwykle.

Generalnie stres wpływa na zdrowie w szczególności dwojako: z pojawieniem się objawów takich jak np. bezsenność, zmęczenie, zmęczenie, tachykardia oraz poprzez zmianę naszego zachowania, a tym samym stylu życia. Dlatego dobrze jest działać na dwóch frontach: chronić zdrowie swoje i innych oraz przyjmować drobne zdrowe nawyki, które mogą zmienić nasze zdrowie.

  1. Przede wszystkim należy podkreślić, że odczuwanie niepokoju, strachu i oszołomienia w związku z zagrożeniem COVID-19 jest normalne, wręcz przeciwnie.
  2. Jednak niepokój i niepewność nie powinny kierować naszym zachowaniem, prowadząc nas do podejmowania pozbawionych motywacji wyborów, takich jak bieganie do supermarketu.

Tam, gdzie możemy, musimy zamiast tego odzyskać kontrolę nad sytuacją i w miarę możliwości zastosować wszystko, aby uniknąć zachorowania i chronić innych: naprawdę zostać w domu, właściwie myć ręce, dezynfekować powierzchnie, z którymi stykamy się z naszymi ręce, takie jak telefon, komputer, mysz.

Kontynuuj dla małych bramek

Aby opanować stres związany z rzeczami do zrobienia lub zmianami rutyny, konieczne jest zorganizowanie się i nie poddawanie się panice lub rozpaczy. Polecam na przykład codzienne sporządzanie listy rzeczy do zrobienia, w tym do pracy: pamiętanie o celach i niezbędnych krokach każdego dnia jest bardzo pomocne, a także aby nie popaść w pokusę zwlekania.

Kontynuuj dla małych bramekZdrowy tryb życia

Konieczność pozostania w domu i zmiany narzucone naszemu stylowi życia mogą doprowadzić do jego pogorszenia: zamiast tego musimy dążyć do utrzymania zdrowego i aktywnego trybu życia, na ile to możliwe.

Pobyt w domu może i musi stać się okazją do poprawy bez popadania w pokusę odpuszczania sobie lenistwa na kanapie, niesfornego jedzenia, palenia papierosów i nie angażowania się w żadną aktywność fizyczną.

Znaczenie ćwiczeń fizycznych

Aktywność fizyczna jest ważna dla dobrego samopoczucia fizycznego (wzmacnia układ sercowo-naczyniowy, przeciwdziała otyłości, wspomaga odnowę kości) i psychicznego (podczas wysiłku fizycznego organizm uwalnia szereg neuroprzekaźników, takich jak endorfiny zwane też hormonami wellness) i dlatego jest szczególnie skuteczny w przeciwdziałaniu stresowi.

Zazwyczaj ci, którzy nie ćwiczą, skarżą się na brak czasu.

W tym momencie jednak ci, którzy są w domu i zazwyczaj jeżdżą do pracy, mają czas, który zwykle spędzają na podróżach, a część tego czasu mogą wykorzystać na aktywność fizyczną.

Możliwe jest – dla tych, którzy mają je w domu – poruszanie się z rowerem treningowym, bieżnią lub orbitrekiem; wykonywać ćwiczenia na masę ciała; wznowić ćwiczenia, które zostały wykonane podczas kursów sportowych, na które mogłeś się zapisać; zapoznaj się z programami lub aplikacjami online, które oferują proste ćwiczenia w Twoim zasięgu.

30 minut dziennie aerobowej aktywności fizycznej (spacer, rower treningowy, bieżnia lub orbitrek itp.) o umiarkowanej intensywności wystarczy, aby poprawić stan zdrowia: ważne jest, aby nie przesadzać, a także nosić odpowiednią odzież i obuwie na domu, aby uniknąć zranienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here